Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar Yorumları / Piramit Menkul – 22.01.2021

ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden’ın görevi devralması ile teşvik beklentilerinin daha da artması ile küresel risk iştahı dün yükseldi. Dolar endeksinin (DXY) 90.95 direnci geçilememesi ile 90.10 seviyesine geldi. Dolar/TL kurunda dünkü işlemlerde 7,3497 -7,4284 bandında satıcılı hareket edildi.

5 haftalık AO’nın (7,41) altına geri çekilen kurda, dün 7,40 desteğinin altında kapanış izledik. Merkez Bankası’nın faizlerde değişikliğe gitmemesiyle TL varlıklar değer kazandı. Kısa vadeli teknik göstergelerin negatif döndüğü kurda yukarı yönlü hareketin devam etmesi için 7,50 üstünde hareketin başlaması gerekmektedir.

Gelişmekte olan ülke para birimleri değer kazanmasıyla TL dünkü işlemlerde olumlu performans gösterdi. Dolar/TL’de teknik olarak 7,24 destek, 7,50 direnç noktalarını oluşturmaktadır. Bugün İngiltere’de perakende satışlar, ABD’de 2. el konut satış verileri, dünya genelinde ise öncü PMI verileri açıklanacak.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.10
THYAO.IS₺13.85
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.50
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19