Cuma, Şubat 26, 2021

Dolar Yorumları / Piramit Menkul – 21.01.2021

Küresel piyasalarda dün, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden’ın yemin töreni ve yapacağı konuşma öncesinde risk iştahı yükseldi. Dolar/TL kuru dünkü işlemlerde 7,4123-7,4866 bandında satıcılı hareket etti. Geçen hafta 7,50 direncini geçemeyen dolar/TL, dolar endeksi (DXY) baskı altında kalmasıyla 7.41 seviyesine geri geldi. Kısa vadeli teknik göstergelerin negatife döndüğü kurda aşağı yönlü hareketin devam etmesi için 7,40 altında hareketin başlaması gerekmektedir.

DXY’deki zayıf görüntü, kurda TL lehine harekete destek vermektedir. Kısa vadeli yönde 7,40-7,50 dışındaki kapanışların belirleyeceği görüşümüz devam etmektedir. Kurda dün TCMB faiz kararı öncesinde bu bandın aşağı yönde geçilmeye çalıştığını izlemekteyiz. Bugün Yurtiçinde saat 14:00’da TCMB faiz kararı takip edilecek. Piyasa beklentisi faizlerde değişiklik olmaması şeklindedir. Avrupa’da ise ECB faiz toplantısı izlenecek. Ayrıca yurtiçinde tüketici güven endeksi, ABD’den ise konut, inşaat ve haftalık işsizlik verileri takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98