Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar Yorumları / Piramit Menkul – 15.02.2021

Küresel piyasalar geçtiğimiz hafta pozitif risk iştahının etkisinde kaldı. Haftanın ilk yarısında ABD’de teşvik paketine ilişkin beklentiler, Avrupa’da aşı tedarikinde olumlu gelişmeler ve güçlü gelen bilançolarının da etkisi ile risk iştahı yükseldi. Dolar endeksi (DXY) Cuma günkü işlemleri 90,38- 90,74 bandında yatay hareket etti.

Geçtiğimiz hafta DXY’de 91,00 seviyesi desteğinin kırılmasıyla 90,23 seviyesine kadar geri çekildi. Dolar endeksinde yaşanan aşağı yönlü sert hareketler, gelişmekte olan ülke para birimlerine pozitif yansıdı ve TL bu hareketten olumlu etkilendi. Kısa vadeli teknik görünümün negatife döndüğü DXY’de 91,00 direnç seviyesi altında kalınması halinde zayıf görüntü devam edebilir.

Aşağıda ise 90,00-89,20 destekleri teknik olarak izlenebilir. Dolar/TL kuru geçtiğimiz haftaki işlemlerde 7,0088- 7,1401 bandında satıcılı hareket edildi. Kurda 7,10 destek seviyesinin kırılmasıyla 7,0088 seviyesine kadar geri çekilme yaşandığını izledik. Dolar/TL, yukarı yönlü hareketlerin tekrar başlaması için 7,10 direncinin kırılması önem arz etmektedir. Çin ve ABD borsalarının tatil nedeniyle kapalı olacağı bugün yurtiçinde konut, tarım üretici fiyatları ve bütçe dengesi verileri takip edilecek. Euro Bölgesinde ise sanayi ve dış ticaret verileri açıklanacak.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98