Cuma, Kasım 27, 2020

Dolar Yorumları / Piramit Menkul – 10.11.2020

ABD seçimlerinden Biden Başkanlığı kazanmasının ardından dolar endeksinde zayıflık, küresel risk iştahında ise yükseliş görülmektedir. Gelişmekte Olan Ülke kurları dün alıcılı bir görüntü sergilerken, DXY satıcılı hareket etti. Kovid-19 aşı çalışmalarına ilişkin olumlu haber akışı küresel risk iştahına destek verirkeni Altın Ons fiyatında düşüş, Brent petrolde hızlı yükseliş getirdi.

Yurtiçi tarafta ise TCMB’de görev değişikliği yapılarak, TCMB Başkanı Murat Uysal’ın yerine eski Maliye Bakanları’ndan Naci Ağbal’ın getirildi. TCMB Başkanı Ağbal’ın fiyat istikrarı için tüm araçların kararlılıkla kullanılacağını, iletişimin güçlendirileceğinn açıklanması dolar/ TL kurunda, aşağı yönde fiyatlamalarda etkili oldu. Güne 8,3580’den başlayan dolar/TL kurunda gün içi hareket bandı 8,0014- 8,4804 aralığında gerçekleşti.

Kurda Temmuz ayından itibaren oluşan yükselen kanalın alt bandının yaklaştığı 8,00 civarında bulunmaktadır. Dünkü hızlı satışların kanal desteği yakınlarında karşılandığını izledik. Kurda gelen satışlarla 22 günlük AO (8,22) ve kısa vadeli yükselen kanal altında hareket başladı. Hareket bandının genişlediği kurda 8,22-8,35 bandı dışındaki hareketlerin kısa vadeli yönde belirleyici olacağını düşünmekteyiz.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09