Cumartesi, Kasım 28, 2020

Dolar Yorumları / Işık FX – 9.11.2020

Kurda, Cuma gününe sakin bir başlangıç yapılırken; ilerleyen saatlerde ABD seçimlerinde Joe Biden’ın şansını iyice artıracak gelişmeler ortaya çıkması sonrasında hızla TL aleyhine fiyatlamalar oluştu. Bu bağlamda yeni rekor seviyeler görülen kurda, haftanın kapanışı da 8.52’ye yakın düzeyden gelişti.

Hafta sonunda TCMB Başkanı değişikliğinin yanı sıra; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sürpriz istifası sonrasında yeni haftaya hayli pozitif başlangıç yapan kurda, 8.35 seviyesinin altına inildikten sonra; şuan için 8.38 civarında fiyatlama görülmekte. Şu aşamada yine teknik fiyatlamalardan daha çok; başta kabine revizyonu olmak üzere iç taraftaki gelişmeler ile fiyatlamalar şekil bulabilir. Yine, küresel taraftan da; ABD Başkanlık seçimleri gibi önemli konuların yansımaları ile kurda bir takım fiyatlamalar görmek mümkün olabilir.

Kaynak: Işık FX Günlük Forex Analizleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09