Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 22.01.2021

Yurtiçinde haftanın en önemli konularından biri TCMB’nin açıklayacağı faiz kararıydı. Dün TCMB Para Politikası Kurulu biraraya geldi ve beklentilere paralel olarak faiz oranlarında bir değişiklik yapmadı ve böylelikle politika faizini yüzde 17 olarak tuttu.

Bununla birlikte karar metninde; uzun süre sıkı duruşun sürdürüleceği ve sıkı duruşun uzun müddet daha korunacağı yönündeki mesajlar TL tarafında değer kazanımları yaşanmasına neden oldu ve karar sonrasında USDTRY paritesinde bir miktar aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Ek olarak dün bankanın faiz kararı öncesinde sabah saatlerinde TÜİK’in açıkladığı Tüketici Güven Endeksi izlendi.

Buna göre Ocak ayında Tüketici Güven Endeksi 80.1 seviyesinden 83.3 seviyesine yükseldi. Haftanın son işlem gününe baktığımızda ise USDTRY paritesinde istikrarlı bir sürecin devam ettiği görülüyor. İçerisinde bulunduğumuz haftaya 7.43 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi an itibari ile haftaya başlangıç seviyesinin altında fiyatlamalar gerçekleştiriyor.

Pariteyi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.50438 – 7.61296 – 7.74468 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.30629 – 7.20880 – 7.07503 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22