Salı, Nisan 20, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 15.03.2021

Geçtiğimiz hafta kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren USDTRY paritesi 7.78 seviyelerini test etmişti. Fakat buralardan sonra aşağı yönlü hareketlenmeler yaşanmış ve 7.42’lere kadar gerilemeler olmuştu. Bu hareketlenmeler ile birlikte parite geçtiğimiz haftayı yüzde 0.50 seviyelerinde değer kazanımı ile kapattı.

Yeni haftaya 7.53 seviyelerinde başlayan USDTRY paritesinde piyasalar gün içerisinde yurtiçinden gelecek olan Bütçe Dengesi ekonomik verisini takip edecek. Yeni haftaya baktığımızda ise Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Mart ayı toplantısı TL varlıkları için en önemli günlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Para Politikası Kurulu Perşembe günü biraraya gelecek ve faiz oranı kararını açıklayacak.

Piyasalardaki beklentiler ise bankanın 100 baz puanlık faiz artış kararı verebileceği yönünde ağırlık kazanmış durumda. Karar ile birlikte TL varlıklarında volatilite artacaktır. Bu sebeple TL’yi önemli bir hafta bekliyor. Diğer yandan Çarşamba günü ABD kanadında FED faiz oranı kararını açıklayacak. Bu karar ile birlikte küresel bazda hareketlilik oldukça artacaktır.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.60837 – 7.66578 – 7.77844 seviyeleri direnç noktaları olarak; 7.49603 – 7.40305 – 7.30545 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebillir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96