Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 08.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son haftalarda ve son ayda TL kanadında oldukça yoğun bir gündem takip edildi. Geçtiğimiz haftada bu gündeme yurtiçinden gelen büyüme ve enflasyon verileri eklendi. Büyüme verisi beklentilerin üzerinde gerçekleşirken; enflasyon da istenilen sonuç elde edilemedi. Tüm bu gelişmeler ile geçtiğimiz haftayı 7.80 seviyelerinde kapatan USDTRY paritesi yeni haftaya ile yukarı yönlü hareketlenmeler ile başladı.

Haftanın ilk işlem gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) tarafından düzenlenen Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde gerçekleştirdiği konuşma takip edildi. Bu konuşmasında Erdoğan; ilave reformlar ile yatırım ortamının daha da iyileştireleceğini belirtirken; Türk ekonomisinin toparlanma sürecini başarı ile yürüttüğünü sözlerine ekledi. Gün içerisinde ekonomik takvime baktığımızda yurtiçinden gelecek ve piyasalar sert etkileyebilecek bir akış bulunmuyor.

Bir miktar toparlanma hareketleri sergileyen USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.95290 – 8.05090 – 8.18740 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise sırasıyla 7.75415 – 7.60990 – 7.50840 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram