Salı, Kasım 24, 2020

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 02.11.2020

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ekim ayı toplantısında faiz artırım beklentilerine karşılık bir değişikliğe gitmeme kararı ile birlikte başlayan yukarı yönlü hareketlenmeler ilerleyen günlerde de devam etti. Bu hareketlenmeler ile birlikte parite her geçen gün yeni rekor seviyelerini güncelliyor. Özellikle küresel bazda artan koronavirüs pandemisinde vaka sayıları gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor. Bu baskıdan TL’de nasibini alıyor. Diğer yandan ABD kanadında S400 konusunda yaptırım gelebileceği beklentileri diğer baskı unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

Bu konu ABD Başkanlık Seçimi sonrasında gündeme gelebilir. Ek olarak ABD’de ek mali teşvik konusunun meclisten geçmemesi dolarda değer kazanımları yaşattı ve bu da paritenin yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirmesine neden oldu. Kasım ayının ilk haftasına girerken oldukça önemli günler bizi bekliyor. ABD’de 3 Kasım’da seçimler sonuçlanacak ve ardından 4-5 Kasım’da Fed toplantı gerçekleştirecek. Bu sebeple volatil günler yaşanabilir.

USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde 8.40 ve 8.50seviyeleri psikolojik direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 8.3258 – 8.20626 – 8.10173 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.92
THYAO.IS₺11.74
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.12
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.16