Dolar Yorumları / İktisatbank – (9.03.2021) – 09.03.2021

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TL’nin dün %3’ün üzerinde değer kaybı ile ligin en kötü performans gösteren para birimi olduğunu bir kez daha yinelemek gerekiyor. Hatırlanacağı üzere, USDTRY kurunda, 7 seviyesinin altından TL lehine uzun pozisyonlarımız kapatıp, akabinde USD lehine 2 kademe uzun pozisyon açmıştık. Şubat enflasyonun beklentileri aşması sonrası pozisyonlarımız koruyarak, 7,54’ün dün aşılması ile 3. kademe uzun pozisyonumuzu da aldık. Önümüzdeki haftaya kadar uzun pozisyonlardan çıkmayı hedefliyoruz. Teknik olarak 8 seviyesine kadar grafikler boş görünüyor.

USDTRY kuru, gece saatlerinde, pozisyon kapamalarının gölgesinde, likiditenin de iyice kuruması ile (satıcı kalmadı) 7,78 seviyesine yükselerek son 2,5 ayın zirvesine test etti.

Dün 7,54 seviyesinin aşılması ardından, USDTRY kuru emin adımlar ile kuzeye ilerlemeye devam ediyor. 8,58 zirve, 6,90 dip ise, bu formasyonun %61,8’i kabaca 7,94 seviyesine denk geliyor. İz süren stop seviyemizi 7,54 seviyesine çekerek 3 kademe uzun pozisyonumuz korumaya devam ediyoruz. Görülürse, 7,90’lı seviyeler oyundan çıkma zamanı olacağını düşünüyoruz.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!