döviz yorumları

Dolar Yorumları / İktisatbank – (29.06.2020) – 29.06.2020

Güncellenme Tarihi


Türkiye cephesinde ise son 13 iş günüdür, USD/TRY kuru 6,84-6,85 bandında yatay bir seyir izliyor. Türk Lirası’nın 1 ay vadeli oynaklık oranı gerilemeye devam ederken, küresel korku endeksinde yeniden yukarı yönlü kıpırdanmalar görüyoruz. USD/TRY kurunda 6,85 seviyesi önem arz etmeye devam ediyor.

Reklam
doviz_coinotag

USD/TRY kurunda günlerdir yatay seyir devam ediyor. Dışarda artan vaka sayıları ile borsalar satıcılı bir hafta geçirirken, yatırımcıların korku endeksi (VIX) yukarı yönlü bir seyir izliyor. Yabancı yatırımcı eksikliği nedeniyle kendi dinamiklerinde bir seyir izleyen Türk mali piyasalarının, dışarıda havanın daha da bozması durumunda artık kayıtsız kalamayacağını düşünüyoruz.

Reklam

USD/TRY kurunda, 6,85 seviyesinin prangalarından kurtulması durumunda, 6,91 seviyesini hedefleyeceğiz. 6,8250 seviyesinin altında gecelik kapanış durumunda, zarar kes uygulanmalıdır.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.