Cumartesi, Kasım 28, 2020

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 28.10.2020

Dolar/TL kuru dün 8,0839 ve 8,2078 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 8,1849 seviyesinden tamamladı. Geçen hafta faiz kararı sonrası kurda başlayan yukarı yönlü hareketlerin dün devamı izlendi. Yurtiçinde önemli bir veri akışının bulunmadığı günde jeopolitik gündem takip edilirken gün içinde Bakan Albayrak’ın açıklamaları sonrasında kurda 8,20 ile tarihi zirveler test edildi.

Küresel tarafta ise dün salgına yönelik haber akışı ve ABD dayanıklı mal siparişleri verileri takip edilirken dolar endeksi gün içinde yatay bir seyirle 93 seviyesinin hemen altında işlem gördü. Bugün yurtiçinde yılın son enflasyon raporu ve TCMB PPK toplantı özeti izlenecek. Sabah 08:30 itibariyle küresel dolar endeksi 93,1 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 8,19’lu seviyelerden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09