Perşembe, Şubat 25, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 23.02.2021

Dolar/TL kuru dün 6,9574 ve 7,0880 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,0203 seviyesinden tamamladı. Fitch değerlendirmesi sonrası haftaya 7,00 seviyesinin altında sakin bir seyirle başlayan Dolar/TL kuru, açılışın ardından gelişmekte olan ülke para birimlerindeki zayıf seyre bağlı olarak yükselişe geçti.

Brezilya kanyaklı gelişmelerin öğleden sonra gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskıyı artırması kurda yaklaşık son 2 haftanın zirvelerini test etmemizi sağladı.

Bugün yurtiçinde önemli bir veri akışı bulunmazken yurtdışında öğleden sonra Fed başkanı Powell’ın açıklamaları piyasaların yakın takibinde olacaktır. Sabah 08:25 itibariyle küresel dolar endeksi 90,0 seviyelerine yakın, Dolar/TL kuru ise 7,01 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.40
THYAO.IS₺12.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.16
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.40