Pazartesi, Ocak 25, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 21.12.2020

Dolar/TL kuru cuma günü 7,6104 ve 7,7562 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,6254 seviyesinden tamamladı. Fed sonrası perşembe günü kasım ayından beri ilk kez 7,74 seviyelerinin altına gerileyen Dolar/TL kuru, cuma günü TL’deki pozitif ayrışmanın sürmesiyle aşağı yönlü seyrini devam ettirdi. Veri akışının zayıf kaldığı günde yurtiçinde TCMB beklenti anketi rakamları izlendi.

Yurtdışında ise piyasalar salgın kaynaklı gelişmeler ve teşvik paketi görüşmelerine odaklanırken, dolar endeksi tepki alımlarıyla yeniden 90 seviyesinin üzerinden işlem gördü. Bugün yurtiçinde tüketici güveni, yurtdışında Chicago Fed ulusal aktivite endeksi rakamları takip edilecek. Sabah 08:20 itibariyle küresel dolar endeksi 90,4 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,67 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39