Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 21.01.2021

Dolar/TL kuru dün 7,3875 ve 7,4866 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,4185 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru yatay başladığı çarşamba gününde öğleden sonra dolardaki değer kayıplarının etkisiyle 7,40 seviyesinin altına geriledi. Veri akışının zayıf kaldığı günde yurtdışında ise Biden’ın yemin törenine yönelik gündem takip edildi.

Gün içinde dolar endeksinde 90,5 seviyelerindeki yatay seyre karşın dolar, öğleden sonra gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı düşüş kaydetti. Bugün yurtiçinde açıklanacak TCMB faiz kararı önemli olacak.

Yurtdışında ise ECB faiz toplantısının yanı sıra ABD haftalık işsizlik ve konut verileri takip edilecek. Sabah 08:15 itibariyle küresel dolar endeksi 90,3 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,42 seviyelerine yakın işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22