Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 20.01.2021

Dolar/TL kuru dün 7,4186 ve 7,4881 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,4661 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru haftanın 2.işlem gününde dolar endeksindeki zayıf seyir nedeniyle aşağı yönlü bir görünüm sergiledi. Yurtiçi ve yurtdışında önemli bir veri akışının bulunmadığı günde dolar, gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı sınırlı da olsa geri çekilirken perşembe günkü TCMB faiz kararı öncesi TL benzerlerine paralel bir performans sergiledi.

Bugün yine hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli bir veri akışı bulunmuyor. Akşam Yellen açıklamalarında ABD’nin zayıf dolar hedeflenmemesi gerektiğini ve ek teşviklere ihtiyaç olduğunu belirtti. Sabah 08:20 itibariyle küresel dolar endeksi 90,3 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,46 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.10
THYAO.IS₺13.87
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.50
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22