Dolar Yorumları / Gedik Yatırım | 14.08.2020

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Dolar/TL kuru dün 7,2984 ve 7,3598 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,3391 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru önceki günlere oranla dalga boyunun kısa kaldığı günde tarihi zirvelerine yakın seviyelerden işlem gördü. Gün içinde yurtiçinde siyasi ve jeopolitik gündem izlenirken yurtdışında ABD’de açıklanan ABD haftalık işsizlik başvuruları verisi ekonomilerin kapandığı Mart ayından bu yana ilk kez 1 milyon kişinin altına sarktı.

Küresel dolar endeksi ise gün içinde yaşadığı kayıplarla 93 seviyesinin altına geriledi. Bugün yurtiçinde sanayi üretimi ve cari denge rakamları, yurtdışında ABD perakende satışlar ve sanayi üretimi rakamları takip edilecek. Sabah 08:30 itibariyle küresel dolar endeksi 93,2 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,34 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 
Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.