Cumartesi, Kasım 28, 2020

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 12.11.2020

Dolar/TL kuru dün 8,2043 ve 7,7849 seviyeleri arasında hareket ederek günü sert bir düşüşle 7,7966 seviyesinden tamamladı. Grup toplantısındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomide yeni dönem vurguları ve TCMB Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’nın her adımda yanında olacağına yönelik söylemi, TL varlıklarda güçlü değer kazanımlarını beraberinde getirdi.

Verilen olumlu mesajlar ve faiz artırım beklentileri TL’yi desteklemeye devam ediyor. Küresel dolar endeksi dün bir miktar toparlanma kaydederek günü 93 seviyesinin hemen üzerinde tamamladı. Bugün ABD’de TÜFE rakamları takip edilecektir. Bu sabah 09:00 itibariyle küresel dolar endeksi 93,2’li seviyelerden, Dolar/TL kuru ise 7,84 seviyelerine yakın işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09