Çarşamba, Kasım 25, 2020

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 10.11.2020

Dolar/TL kuru dün 8,0014 ve 8,4804 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 8,0542 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru yeni haftaya yurtiçinde TCMB görev değişiklikleri ve Maliye Bakanı’nın istifasına yönelik gündem, yurtdışında Biden’in başkanlığı kazandığı haberleriyle aşağı yönlü başladı. Gün içinde TCMB başkanı Ağbal’ın söylemleri kurun son 2 haftanın en düşüğü 8,00 seviyelerini test etmesini sağlarken yurtdışında salgına yönelik başarılı aşı haberleri risk iştahını coşturdu. Dolar, gelişmekte olan para birimlerine karşı ise çoğunlukla değer kaybı yaşadı.

Dün akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanı’nın istifa kararı kabul edilirken yerine Lütfi Elvan atandı. Sabah 08:30 itibariyle küresel dolar endeksi 92,6 seviyelerinden, Dolar/TL kuru 8,12 seviyelerine yakın işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30