Cuma, Aralık 4, 2020

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 27.10.2020

Dolar TL 8 Seviyesini Aştı…

Global risk iştahındaki düşüş ve jeopolitik risklerin gündemde öne çıkması TL varlıkları baskı altına bırakıyor. Dolar diğer bütün gelişen piyasa ülkesi para birimlerine karşı güç kazanırken, Türk Lirası gelişen piyasalar arasında en fazla değer kaybeden para birimi oldu. BDDK, aktif rasyosu hesaplamasında değişiklik yaptı. Böylece yurt içi bankaların diğer bankalara kullandırdıkları kredilerin de krediler kalemine 1.0 katsayısı ile dahil edilmesine karar verildi.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 1.53% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 8.1300 ve 7.7300’de, destek seviyeleri ise 8.0700 ve 8.0100’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺41.58
THYAO.IS₺12.24
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.54
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.75