Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 16.02.2021

Dolar TL Kuru 6 Ay Sonra 7 Seviyesinin Altına Geriledi…

TCMB toplantısı öncesinde TL varlıklardaki güç kazanma eğilimi devam ediyor. Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve jeopolitik riskler TL varlıklar açısından risk unsuru olmayı sürdürse de kısa vadeli pozitif görünümün bir süre daha devam etmesi beklenebilir. Perşembe günü TCMB toplantısı ve Cuma Fitch.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 1.05% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.0100 ve 7.0500’de, destek seviyeleri ise 6.9600 ve 6.9200’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22