Cumartesi, Şubat 27, 2021

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 15.02.2021

Yeni Haftaya Düşüşle Başladı…

TCMB Aralık ayına ait ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı. Aralık ayında cari işlemler dengesi piyasa beklentisinin altında 3,21 milyar dolar açık verdi. Dolar TL kuru için yılsonu beklenti anketi ise enflasyon beklentilerindeki normalleşmenin devam ettiğine işaret etti. Yılsonu için Dolar TL kuru beklentisi 7,94 seviyesine geriledi.

Geçtiğimiz hafta 7 seviyesine gerileyerek son 6 ayın en düşük seviyesini gören Dolar TL kuru yeni haftada global risk iştahının etkisiyle 7.02 seviyelerinde satıcılı bir görünüm sergiliyor. Bu hafta gerçekleştirilecek TCMB toplantısı ve Fitch değerlendirmesi öncesinde TL varlıkların pozitif görünümünü sürdürmesi beklenebilir. İlk aşamada 7 seviyesinin altı test edilmesi hedeflenecektir.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.18% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.0600 ve 7.1000’de, destek seviyeleri ise 7.0100 ve 6.9700’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98