Salı, Kasım 24, 2020

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 12.11.2020

TL Varlıklar Pozitif Ayrışıyor…

BDDK’nın dün piyasa açılışında TL satım yönündeki limitleri esnetmesi sonrasında TL varlıkların güç kazandığı görüldü. Piyasalardaki iyimserlikle birlikte Dolar TL kuru 7.80 seviyesinin altına geriledi. TL geçen ayki Para Politikası Kurulu toplantısı sonrası oluşan kayıplarının tamamını geri aldı. Türkiye’nin CDS risk primi 405 puan ile son 8 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ekonomide yeni dönem vurgusu sonrasında TL varlıkların pozitif görünümünü sürdürmesi beklenebilir.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 4.43% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli 8.1396’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.8700 ve 8.0200’de, destek seviyeleri ise 7.7300 ve 7.5800’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30