Pazar, Kasım 29, 2020

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 02.11.2020

TL Varlıklar Baskı Altında…

ABD başkanlık seçimleri ve Avrupa’da alınan koronavirüs salgını nedenli kısıtlamalar gelişen piyasa ülke para birimleri üzerinde baskı yaratıyor. Dolar TL kuru 8.39 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yöneldikten sonra sabah saatlerinde TCMB’nin aldığı yeni kararın etkisinde bir miktar geri çekildi. TCMB’nin sıkılaştırma adımlarının şimdilik piyasalara olumlu yansıdığını söylemek güç. Piyasalar yarın açıklanacak tüketici enflasyonu verisini görmek isteyecektir. Enflasyon ve faiz arasındaki makasın açılması Dolar TL kuru üzerinde baskı yaratması beklenebilir.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.66% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 8.3900 ve 8.4500’de, destek seviyeleri ise 8.3300 ve 8.2800’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09