Cumartesi, Ocak 23, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 28.12.2020

Geçtiğimiz hafta Noel tatili öncesi ABD tarafında erken kapanış gerçekleştirirken, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yılın son toplantısında, politika faizini 150 bp piyasa beklentileri üzerinde 200 bp artırarak yüzde 15’den yüzde 17’e yükseltilmesine karar verdi. TCMB’nin karar metninde enflasyon görünümüne dair risklerin bertaraf edilmesi, enflasyon beklentilerinin kontrol altına alınması ve dezenflasyon sürecinin en kısa sürede yeniden tesisi için, 2021 yılsonu tahmin hedefini göz önünde bulundurularak, güçlü bir parasal sıkılaştırma yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Güne 7,64 seviyelerinde başlayan kurun alınan faiz kararı sonrası aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi. Bugün ise zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan yılın son kabine toplantısı takip edilecek.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,56 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,58, 7,60 ve 7,63 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,54, 7,52 ve 7,50 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39