Cuma, Mart 5, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 26.01.2021

Geçen hafta gerçekleşen Merkez Bankası toplantısı sonrası Başkan Naci Ağbal’ın sıkı para politikasına uzun süre devam edileceğine yönelik açıklamaları ile kurda aşağı yönlü baskı devam ediyor. Geçen haftanın son işlem gününde 7,44 TL seviyesine yükseliş gerçekleşse de 7,40 TL altında kapanış gerçekleşti ve yükselişlerin sınırlı kaldığını izlendi.

Dün yurt içinde kapasite kullanım bir önceki aya göre sınırlı geri çekilme gösterirken, İmalat güveninde sınırlı iyimserlik devam ediyor. 7,40 TL üzerinde yükselişler, para girişinin devam etmesi, reform paketlerinin beklenmesi ve Yunanistan ile hafta içi görüşmelerin tekrar başlayacak olması ve MB harici gelişmeler olarak TL’yi desteklediğinden sınırlı kalmaya devam ediyor.

Teknik olarak incelediğimizde kurda 7,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Para girişinin oluşturduğu aşağı yönlü baskının devamı ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,35, 7,32 ve 7,28 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek bölgeleridir. 7,40 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise yükselişlerde 7,44, 7,48 ve 7,520 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺22.14
THYAO.IS₺14.68
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.20
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.31