Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 25.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çarşamba günü yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de Markit imalat ve hizmet PMI endeksleri takip edilmişti. Geçtiğimiz gün yurt içerisinde açıklanan reel kesim güven endeksi ve imalat kapasite kullanımı ek olarak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Eylül ayı politika toplantısının ardından politika faizini sürpriz bir şekilde 200 baz puan artırarak yüzde 10.25 seviyesine yükseltti. ABD tarafında işsizlik maaşı başvuruları 19 Eylül haftasında 4,000 artarak 870,000’e yükselirken, yeni konut satışları verisi Ağustos ayında yüzde 4.8 artarak 1,011,000 seviyesine çıktı.

Güne 7,68 seviyesinde başlayan kurun gün içerisinde yeni bir rekor tazelediği takip edildi. Fakat alınan sürpriz faiz kararı sonrası gözlenen satış baskılarının ağırlaşması gün sonunda aşağı yönlü hareketlerin sürmesine neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,62 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,60, 7,58 ve 7,55 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,64, 7,66 ve 7,69 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster