Pazartesi, Ocak 25, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 23.12.2020

Geçtiğimiz gün yurt içinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 33,1’lik beklentilerin biraz üzerinde yüzde 33,4 büyüme gösterdi. Conference Board tüketici güveni verisi Aralık ayında 92,6’dan 88’6 seviyesine düştü. Açıklanan ABD ikinci el konut satışları ise Kasım’da bir önceki aya göre yüzde 2,5 azalışla 6,69 milyona geriledi. Bu hafta gerçekleşecek olan yılın son TCMB toplantısı öncesi dikkatler mutasyona uğrayan yeni tip koronavirüsün neden olduğu endişeler üzerinde olmaya devam ederken, ABD Dolar’ında gözlenen toparlanma sinyalleri kurdaki aşağı yönlü hareketlerin sınırlı kalmasına neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,64 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,67, 7,70 ve 7,73 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,62, 7,60 ve 7,57 destek seviyeleri takip edilebilir

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39