Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 23.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın bu hafta gerçekleştireceği politika toplantısı öncesi, ilk işlem gününde, yurt içi ve ABD’de zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, riskli olarak algılanan varlıklar çevresinde gözlenen satışlar ve Dolar’a olan talebin artması sonucu kurda yukarı yönlü hareketler takip edilmişti. Salı günü, yurt içerisinde tüketici güven endeksi Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 3,2 oranında artarak 79,4’den 82 seviyesine yükseldi. ABD tarafında ise ikinci el konut satışları Ağustos ayında yüzde 2.4 artarak 6 milyona yükseldi. Dikkatler Fed Başkanı Powell ve Dolar endeksindeki toparlama üzerinde olmaya devam ederken, Türkiye ve Yunanistan, görüşmeleri İstanbul’da sürdürmek konusunda anlaştı. Gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte kurun yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,65 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,63, 7,61 ve 7,58 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,67, 7,69 ve 7,72 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster