Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 22.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ilk işlem gününde Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkisinden arındırılmış tüketici güven endeksi Aralık ayında değişim göstermeyerek 80,1 değerinde kaldı. ABD tarafında ise zayıf makroekonomik veri akışı devam ederken, ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, salgının ekonomik etkilerine yönelik yaklaşık 900 milyar Dolarlık teşvik paketi üzerinde anlaşma sağlandığını açıkladı.

Yılın son TCMB haftasında dikkatler mutasyona uğrayan yeni tip koronavirüsün neden olduğu endişeler üzerinde olmaya devam ederken, gün içerisinde dalgalanan kurun gün sonunda başlangıç seviyesi olan 7,63 seviyesi civarında hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,66 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,68, 7,70 ve 7,73 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,64, 7,62 ve 7,60 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram