Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 22.02.2021

Dolar/TL kuru, hem dolar endeksinde yaşanılan gerileme hem de TCMB başkanı Naci Ağbal’ın kısa vadede faiz indirim beklentilerine kapıyı kapatan ve şahin duruşun devam edeceğine yönelik açıklamaları ile 6,90 TL’nin altını test etti. Geçtiğimiz hafta yapılan yılın ikinci Para Piyasası Kurulu toplantısında merkez bankası sürprize yer vermedi ve politika faizini yüzde 17 seviyesinde sabit bıraktı. PPK karar metninde bir önceki metine ek olarak kalıcı fiyat istikrarı ve yüzde 5 hedefine varıncaya kadar para politikasında sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceğinin altı çizildi. Veri akışı bakımından yoğun bir haftayı geride bırakırken bu hafta ülkemiz adına kayda değer bir veri akışı bulunmazken Salı günü FED Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamayı yakında takip edeceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde kurda 7,00 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,94, 6,85 ve 6,80 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek bölgeleridir. 7,00 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise yükselişlerde 7,07, 7,12 ve 7,15 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22