Pazartesi, Ocak 25, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 14.12.2020

Haftanın son işlem gününde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre cari açık 100 milyon dolarlık beklentileri aşarak 273 milyon dolar oldu. ABD tarafında ise üretici fiyat endeksi Kasım ayında beklentilerin altında kalarak yüzde 0,1 artış kaydederken, tüketici güveni aşı haberlerinin getirdiği iyimserlikle beklentilerin üzerinde bir artışla 81,4 seviyesine çıktı.

Gün içerisinde takip edilen gelişmeler ve Kritik Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nde Türkiye’ye yönelik geniş ekonomik yaptırımlardan kaçınılması üzerine Türk varlıklarında gözlenen değer kazanımı kurda aşağı yönlü sınırlı hareketin sürmesine neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,85 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,88, 7,90 ve 7,92 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,82, 7,80 ve 7,78 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39