Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 02.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz gün yurt içerisinde imalat PMI endeksi Kasım ayında vaka sayılarının artmasının müşteri talebini ve üretim süreçlerini olumsuz etkilemesi ile 51,4 seviyesinde gerçekleşirken, 50 eşik seviyesi üzerinde açıklanan endeksin toparlamasını sürdürdüğü takip edildi.

ABD tarafında ise ISM imalat PMI endeksi 58,0’lik beklentiler karşısında 57,5 seviyesine gerilemesi sonucu sektörel büyüme ivmesi yavaşlama gösterdi. Gün içerisinde Fed Başkanı Jerome Powell’in Senato Bankacılık Komitesi’nde gerçekleştirdiği konuşmada ekonomik toparlanmanın yavaşlamasına rağmen sürdürdüğüne dikkat çekti. Takip edilen gelişmeler ile güne 7,72 seviyesinde başlayan kurun sınırlı yükselişini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,84, 7,87 ve 7,90 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,80, 7,77 ve 7,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram