Cuma, Şubat 26, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 01.02.2021

Geçtiğimiz hafta yapılan FOMC Ocak ayı toplantısında FED beklentilere paralel olarak fonlama faizini değiştirmedi ve faizleri yüzde 0-0.25 aralığında sabit bıraktı. Faiz kararı sonrasında açıklamalarda bulunan Fed başkanı Powell, para politikasının salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceğinin altını çizdi. Öte yandan iç tarafta yılın ilk enflasyon raporu yayımlandı ve merkez bankası yılsonu enflasyon beklentisini yüzde 9.4’te sabit bıraktı. Enflasyon sunumu ve sonrasında açıklamalarda bulunan TCMB Başkanı Naci Ağbal, kısa vadede yüksek enflasyon riski ile karşı karşıya olduğumuzu söylerken sıkı para politikasının süreceğini söyledi. Naci Ağbal’ın açıklamaları sonrasında değer kazanımı hızlandığı takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde kurda 7,32 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Para girişinin oluşturduğu aşağı yönlü baskının devamı ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,25, 7,22 ve 7,18 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek bölgeleridir. 7,32 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise yükselişlerde 7,32, 7,36 ve 7,40 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.08
THYAO.IS₺13.39
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.60
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.09