Dolar ve Euro için tansiyondaki artış lokal varlıklar üzerinde bir miktar baskı yaratıyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Usd/TL:

FED gevşek para politikasında hem vadeyi uzattı hem proaktif olmayacağını açıkladı. Bu kararın Usd üzerindeki etkisi zayıflatıcı yönde olmasını bekliyoruz. Mayıs’ta 100, Temmuz’da 97 seviyesinde olan Dolar Endeksi için iyi haber değil. Ağustos ayı başında beri 92,5-92,2 bölgesinde dengelenen Endeks aşağıya sarkma sinyali veriyor. Endeks bu sabah 92,4 civarında seyrediyor. Lokal tarafta MB, TL’yi sıkılaştırma yönündeki pozisyonunu koruyor. Banka politika faizini değiştirmese de günlük operasyonlarında TL’yi sıkı tutmayı sürdürüyor.Yani defakto olarak faiz artışı söz konusu. Son bir iki gündür, MB’nin piyasaya verdiği fonlamanın faizinde bir miktar düşüş söz konusu.

Jeopolikte ise Akdeniz öne çıkıyor. Yunanistan taciz politikasını sürdürüyor. Tansiyondaki artış lokal varlıklar üzerinde bir miktar baskı yaratıyor.

Usd/TL paritesi bu sabah 7,37 seviyelerinde işlem görüyor. 7,347 ve 7,32 destek; 7,40 ve 7,43 direnç konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Eur’nun dünyada güçlenmesi Eur/TL paritesini de yukarı yöne itiyor. Parite bu sabah 8,777 civarında işlem görüyor 8,81 ve 8,85 direnç; 8,75 ve 8,72 destek seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster