Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – 9.07.2020

döviz yorumları

İçerik Başlıkları gizle

Usd/TL:

Global piyasalar dün iyimser seyir izledi. Gün başında nötr olan risk iştahı günün devamında arttı. Gündemin ana konuları salgın endişeleri, parasal destek paketleri, makro veriler, ABD-Çin ilişkileri. Dün Dolar Endeksi bir miktar değer kaybetti. Bugün sabah küresel iştahı yataybiraz zayıf. Endeks bu sabah 96,3 civarında işlem görüyor.

Lokal tarafta yıllık TÜFE 12,62% seviyesine yükseldi. Enflasyondaki yukarı yönlü kıpırdanma TL üzerinde bir miktar baskı yaratabilir. Öte yandan TCMB’nin yılın 2. yarısında enflasyonda düşüş olacağı öngörüsünü koruduğunu belirtelim(yıl sonu tahmini 7,4%). TCMB bugün yatırımcılarla, e-toplantı ile, bir araya gelecek.

Usd/TL paritesi bu sabah, yaklaşık bir aydır olduğu gibi yatay 6,86 civarında işlem görüyor. 6,875 ve 6,905 direnç; 6,842 ve 6,80 destek konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Eur/TL paritesi bu sabah 7,795 civarında işlem görüyor. 7,815 ve 7,85 direnç; 7,77 ve 7,75 destek konumunda.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.