Salı, Ocak 26, 2021

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – 31.12.2020

Usd/TL:

Kasım ayı başından bu yana Ekonomi Yönetimi’nin ortaya koyduğu söylem ve aksiyonların piyasa tarafından olumlu algılandığı kanaatindeyiz. Mevcut pozisyon korundukça zamanla daha fazla olumlu etki görülebileceği kanaatindeyiz. Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası, piyasa beklentisinin üzerinde 200 baz puan faiz artışı yaparak şahin duruşunu güçlendirdi. Banka, döviz kurlarını enflasyon yükselişinin ana nedeni olarak gösterdi. Dövize olan talebi terse çevirmek için TL faizleri cazip seviyelere eriştirildi.

Global, yılın son haftasında sakin, nispeten illikit seyir izliyor. ABD’deki teşvik paketleri global risk iştahını olumlu etkiliyor. Brexit anlaşması taraflarca onaylandı.

Parite bu sabah 7,374 civarında işlem görüyor. 7,346 ve 7,307 seviyeleri destek; 7,47 ve 7,50 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 9,067 civarında işlem gören paritede 9,00 ve 8,945 destek; 9,09 ve 9,13 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir. Eur’nun globalde değerlenmesi TL lehine seyrin etkisini biraz azaltıyor.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18