Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – 23.02.2021

Usd/TL:

Kasım ayı başından bu yana Ekonomi Yönetimi’nin ortaya koyduğu söylem ve aksiyonların piyasa tarafından olumlu algılandığı kanaatimizi koruyoruz. Mevcut tutum korundukça zamanla daha fazla olumlu etki görülebileceği fikrindeyiz. Merkez Bankası, şahin duruşunu pekiştirerek sürdürüyor.

Biden yönetimi teşvik paketinin onaylanması için ilerleme sağladı. Paketin bu hafta Temsilciler Meclisi’nden geçmesi bekleniyor. Sonrasında Senato’da ele alınacak. Bu konu olumlu etki yapıyor. Diğer yandan enflasyon endişeleri öne çıkıyor. FED faiz artışını konuşmak için çok erken diyor.

Bugün Powell’ın yapacağı konuşma önemli. Güvercin FED, Usd değerini azaltıyor. Dolar Endeksi bu sabah 90,00 seviyesine gevşedi. Powell’ın Kongre’de yapacağı sunum hareket yaratabilir.

Parite bu sabah 7,01 civarında işlem görüyor. 6,96 ve 6,92 seviyeleri destek; 7,04 ve 7,08 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 8,54 civarında işlem gören paritede 8,50 ve 8,46 destek; 8,57 ve 8,61 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98