Salı, Ocak 26, 2021

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – 22.12.2020

Usd/TL:

Tüm aktörleri ile beraber Ekonomi Yönetiminin son dönemdeki adımları piyasa tarafından olumlu algılanıyor. Pozisyon değişikliği sonrası yeni pozisyonunun zamanla fiyatlamaya daha fazla etki edebilir. Perşembe günü piyasa faiz artışı yapılacağını düşünüyor(150 puan, Bloomberg). Geçtiğimiz hafta Başkan Ağbal’ın şahin duruşu perçinlemesi artış olacak şeklinde yorumlanıyor. Zira güncel durumda enflasyon ve enflasyon beklentileri ile kur seviyesi-oynaklığı önceliğini koruyor.

Global tarafta virüsün yeni mutasyonu ABD’deki teşvik paketi ve aşı çalışmalarını gölgeliyor. Risk iştahı yeni haftaya zayıf başladı. Daha bulaşıcı virüs daha fazla kapanmaya yol açabilir. Dolar Endeksi 90,2 seviyesinde işlem görüyor.

Parite bu sabah 7,655 civarında işlem görüyor. 7,62 ve 7,59 seviyeleri destek; 7,69 ve 7,715 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 9,355 civarında işlem gören paritede 9,33 ve 9,30 destek; 9,375 ve 9,42 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34