Son Gelişmeler

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – 18.09.2020

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Usd/TL:

Yurt içi tarafta bugün TCMB Eylül ayı Beklenti Anketi’ni açıklayacak. Ağustos anketinde, 2020 yıl sonu enflasyon beklentisi %10.82, gelecek 12 ay beklentisi %9.70, gelecek 24 ay beklentisi ise %8.58 olarak açıklanmıştı. Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) bugünden itibaren USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinde de esnek sözleşme oluşturulabilecek ve Dolar/Ons Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri akşam seansında işlem görebilecek.

Yurt içinde jeopolitik tarafta Doğu Akdeniz konusuna ilişkin havayı yumuşatan mesajlar ön planda. Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekse Yunanistan tarafından müzakereye ilişkin olumlu açıklamalar geldi. Ekonomi tarafında makro veriler ve enflasyonla mücadele öne çıkıyor. Ekonomi yönetimi eşgüdümlü çalışmasını sürdürüyor. TCMB ve BDDK adımlar atıyor.

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, korona aşısına ilişkin gelişmeler, ABDÇin ilişkileri olmayı sürdürüyor Dün yeni rekor seviyesi gören Usd/TL paritesi bu sabah bu seviyeye yakın 7,55 civarında işlem görüyor. 7,50 ve 7,46 destek; 7,58 ve 7,65 direnç konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Bu sabah 8,95 civarında işlem gören paritede 8,90ve 8,84 destek; 8,98 ve 9,07 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!