Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / İntegral Yatırım – 23.02.2021

DolarTL 7 seviyesinde dengeli

Dün Brezilya özelinde yaşanan gelişmelerle Gelişmekte olan ülke para birimlerinde önemli ölçüde değer kayıplarının yaşandığını izledik. Bizde Dolar karşısında %1.4 değer kayıpları yaşayarak 7.08 seviyesine doğru yükseldik. Bu sabah GOP’lardaki daha sakin harekete bağlı olarak 7.01 seviyesinde dengelenmiş görünüyoruz.

Dolar kurunda yükselişlerin baskıyla karşılandığı ortam devam ediyor. Dün küresel piyasalarda yaşanan hareket sonrası sakinleşe ön planda. Bugün içeride hazinenin düzenleyeceği tahvil ihalelerini takip edeceğiz. Dışarıda ise Fed Başkanı Powell’ın Senatoda yapacağı konuşma ön planda olacak. Konuşmasının TSİ 18:00’de gerçekleşmesi bekleniyor. Powell’ın ABD ekonomisi ile ilgili yapacağı açıklamaların ABD tahvil faizlerindeki harekette etkili olabileceğini düşünmekteyiz. Dolayısıyla açıklamaların izlenmesinde fayda var.

Teknik Analiz: DolarTL 7.15 seviyesi üzerine yükselmedikçe ve bu seviyenin üzerine yerleşmedikçe yükselişlerin sınırlı kalması beklenebilir. Orta vadeli düşüş kanal eğilimi içerisindeki hareket kurdaki yükselişleri sınırlı kılıyor. Aşağıda 6.90 seviyesi güçlü destek olmaya devam ediyor. Teknik görünüm aşağı.

Destekler: 7.00 / 6.85 / 6.60
Dirençler: 7.15 / 7.33 / 7.45

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 8.30 / 8.22 / 8.10
Dirençler: 8.62 / 8.7454 / 8.91

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98