Salı, Kasım 24, 2020

Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / İntegral Yatırım – 10.11.2020

DolarTL değişime reaksiyon veriyor

Piyasalar Naci Ağbal isminin arkadaşında durmuş görünüyor. Dün Naci Ağbal’dan gelen ilk açıklamalar sonrası kurda aşağı yönlü eğilimin daha da hızlandığını izledik. Merkez Bankasından 19 Kasım’a kadar olan süreçte ara bir toplantı olmayacağı ancak 19 Kasım toplantısında gereken önlemlerin alınacağı mesajı piyasaya iletildi. Bu açıklamalar piyasadaki ara toplantı belirsizliğini kaldırmış oldu. Şimdilik kur önemli ölçüde yatışmış görünüyor. Ancak gelişmeler daha çok taze ve piyasa net olarak ikna olana kadar kurdaki oynaklık dar alanda sürebilir.

DolarTL 8.00 seviyesine geri çekildikten sonra Asya saatlerinde tekrar 8.21 seviyesine yükseldi. Bunu çok anlamlı bulmuyoruz. O saatlerde sığ işlemlerden kaynaklı bir alım olduğunu düşünmekteyiz. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı. Gündem oldukça hassas. Dolayısıyla gelişmelerin izlenmesinde fayda var. Bugün içerde işsizlik oranı açıklanacak ancak 3 ay geriden gelen bir veri olduğundan verinin TL varlıkları ya da Türk Lirası üzerindeki etkinin sınırlı kalacağını düşünmekteyiz.

Teknik Analiz: USDTRY paritesinde reaksiyonu yüksek hareketler izliyoruz. 8 seviyesi psikolojik destek görevi görebilir. Şimdilik 8 üzerindeki tepkilerin sürdüğünü izliyoruz. Yukarıda 8.20 seviyesi üzerine yerleşik seyirlerin oluşmakta başarılı olamaması halinde 8 – 8.20 arasındaki yatay sürecin devam etmesini beklemekteyiz.

Destekler: 8.00 / 7.90 / 7.85
Dirençler: 8.20 / 8.32 / 8.40

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 9.55 / 9.50 / 9.30
Dirençler. 9.72 / 9.80 / 9.90

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16