Dolar endeksi toparlama eğilimi gösterirken Euroda zayıflama oluyor! İşte EURUSD için Beklentiler

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yarınki ECB toplantısında eurodaki yükselişe yönelik sözlü yönlendirmenin daha ön planda olması ve piyasalara güvercin sinyaller verilmesi bekleniyor. Bu beklentiler eşliğinde geçen haftadan bu yana zayıf bir seyir izleyen euro, dün dolar karşısındaki kayıplarını hızlandırdı. Piyasalarda azalan risk iştahı paralelinde yükselişini 93,58 seviyesine kadar taşıyan dolar endeksi de paritedeki gerilemede etkili oldu. Eurodaki zayıflama ve dolar endeksindeki toparlanma eğilimi ile birlikte 1,18 seviyesi altına gerileyen EURUSD paritesi, Asya seansında 1,1775 seviyesine kadar inerek yaklaşık son iki haftanın en düşük seviyesini test etti.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1780 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi EURUSD paritesi kısa vadeli yükseliş kanalının alt sınırına (kanal desteğine) kadar gerilemiş durumda. Bu noktada kanal desteğine denk gelen 1,1750 – 1,1780 bandının kısa vadeli destek konumunda olduğunu görüyoruz. Paritenin bu seviye üzerinde tutunması durumunda geri çekilme hareketinin bu bölgede güç kaybetmesi beklenebilir. Kısa vadeli teknik göstergeler EURUSD paritesinin bugün içerisinde 1,1750 – 1,1880 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

tacirler yatırım dolar grafiği

Bugün yurt içi ve yurt dışı piyasalarda takip edilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster