Dogecoin’in Ani Yükselişlerinin Sebebi Nedir? | Kısa Vadede Kâr Mümkün Mü?

Dogecoin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2013 Yılında 2 yazılım mühendisinin geleneksel bankacılık ödemelerinden muaf olmasını için çıkardığı bu coin diğer bir tabirle eğlence, şaka coini olarak biliniyor. 2013 yılından bu yana belki de 1000 kişiden 1’inin dahi bilmediği adını duymadığı bu coin Elon Musk’ın 2020 Kasım’ında attığı tweetlerden sonra ciddi yükselişlere sebep olmuştu.

İşte o tweetler:

Bu tweetlerden sonra Dogecoin kısa bir süre içerisinde %40 değer kazandı. Daha sonrasında Elon’un kimilerine göre yaptığı bu manipülatif paylaşımlar işine gelmişti, çünkü attığı tweetler sonrası insanlar coini alıyor ve talep – arz dengesi neticesinde ciddi artışlar gözlemleniyordu.

En çılgın yükselişini ”10 – 16 Nisan” aralığında yapan coin, bu süreç içerisinde %400 değer kazandı. Yani 10 Nisan’da 1000TL değerinde yaptığınız dogecoin yatırımı size 5400TL olarak geri dönecekti.

Kısa vade konusuna gelecek olursak çoğu kişinin bu coin için tek tavsiyesi Elon Musk’ın tweetlerine göz atmak. Öyle ki bu konuda geliştirilmiş robotlar bile var. Elon Musk tweet attıkça coin alan yazılımı ilk olarak Londra’da duymuştuk.

Bazı kimseler artık bu işin suyunun çıktığını, Dogecoin’e Shitcoin (ansızın, manipülatif yükselen coin) desede durum değişmiyor. Elon, Dogecoin haricinde Twitter biyografisine yazdığı #bitcoin yazısı, söz konusu coini 32 Bin Dolar seviyelerinden 53 Bin Dolar seviyelerine kadar yükselmişti (20 gün içerisinde).

Son olarak Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde attığı tweetler sonrasında Dogecoin Coinmarketcap sıralamasında ilk 10’a girmiş ve an itibarıyla 5.sırada, piyasa değeri 44 Milyar Dolar’a ulaşmış bulunuyor. Dogecoin yetkilileri durumdan hoşnut olduğunu söylüyor. Coinmarketcap sıralamasında Dogecoin yakın zamanda piyasa değeri ile önündeki coinleri de rahatlıkla geçebileceği düşünülüyor.

5 Günlük Dogecoin Grafiği:

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!