Perşembe, Şubat 25, 2021

“Dogecoin’i destekleyeceğim, ancak bir şartla”

Dogecoin (DOGE) kripto parasını “tam olarak destekleme” olasılığı konusunda açıklama yapan Elon Musk, satması gereken büyük miktarda DOGE bulunanlar için tweet attı.

Musk, 15 Şubat’ta Twitter’da paylaştığı bir mesajda, “büyük miktarda Dogecoin’e sahip yatırımcıların satarlarsa kripto para birimine tam destek verebileceklerini” söyledi.

Büyük Dogecoin sahipleri, coinleri, tam desteğimi alacak. Tek gerçek konu imo çok fazla konsantrasyondur.

– Elon Musk (@elonmusk) 

Elon Musk genellikle Dogecoin fiyatındaki ani hareketlerin arkasında. SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu milyarder, internet şakası olarak doğan kripto para birimi DOGE hakkında düzenli olarak açıklamalarda bulunuyor.

Coinotag’ın defalarca bildirdiği gibi Elon Musk Dogecoin ile ilgili tweet attığında önemli fiyat hareketleri gözlemleniyor. 4 Şubat’ta resmi Twitter hesabında sadece “Doge” kelimesi paylaşarak kripto para biriminin zirve seviyelerine ulaşmasını sağlamıştı.

Hızlı yükselişin ardından Elon Musk’a birçok teşekkür mesajı geldi ve aşağıdaki tweet ile cevap verdi.

rica ederim

– Elon Musk (@elonmusk) 

Tesla CEO’su ayrıca 10 Şubat’ta 9 aylık oğlu X Æ A-Xii için Dogecoin satın aldığını ve bunu “bebek HODler (biriktirici)” olarak adlandırdığını duyurdu.

Balinaların DOGE satmasını istedi

Dogecoin para birimini “halkın parası” olarak tanımlayan Musk, bu görüşün gerçekleşmesi için büyük miktarda DOGE tutanların satış yapması gerektiğini savundu.

Elon Musk, balinalar satarsa ​​”DOGE para birimini destekleyeceğini” söyledi. Musk, Dogecoin ekosistemindeki en büyük sorunun balinalar nedeniyle büyük cüzdanlarda biriken para birikimi olduğuna dikkat çekti. Büyük yatırımcıların Dogecoin para birimini satıp yaymaları durumunda destek sağlayabileceğini ima etti.

Sosyal medyayı kullanmayı seven milyarderin mesajları bazı çevreler tarafından yanlış olarak bulunmakta. Rapor edildiği gibi, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu (SEC), Elon Musk’ın kripto para birimleriyle ilgili açıklamalarından dolayı soruşturulabileceği konusunda uyardı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.32
  THYAO.IS₺13.10
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.42