Ana SayfaHaberDogecoin ve 280 Diğer Ağa Etki Eden Exploit Keşfedildi!

Dogecoin ve 280 Diğer Ağa Etki Eden Exploit Keşfedildi!

-

  • Açık “Rab13s” olarak adlandırılıyor.
  • Halborn, bir blockchain güvenlik şirketi, Rab13s’in kripto para için 25 milyar doların üzerinde risk oluşturduğuna inanıyor.
  • Ekip etkilenen ağların kendileriyle iletişime geçmelerini önerdi.

Halborn, bir blockchain güvenlik şirketi, Dogecoin ve 280’den fazla diğer ağda güvenlik açığı keşfetti.

Güvenlik şirketi Halborn, Dogecoin’in açık kaynak kodunda “birkaç kritik ve kötüye kullanılabilir” açık artırmaları tespit etti. Dogecoin ekibi kodu düzeltti, ancak daha fazla araştırma yapıldığında, şirket, aynı “Rab13s” açıklarını Litecoin ve Zcash gibi 280’den fazla ağda keşfetti. Şirket ayrıca bu açık artırmanın kripto para birimlerinin 25 milyar dolar değerinde risk altında olduğunu düşünüyor.

Dogecoin 51% Saldırısına Maruz Mu Kaldı?

Rab13s açığı, kötü niyetli kişilere bir blockchain üzerinde 51% saldırısı gerçekleştirmesine izin verir. Halborn ekibi ağların eşler arası (p2p) iletişim mekanizması içinde kötü niyetli kodu buldu, bu da saldırının basitliği nedeniyle olasılığını artırıyor.

Halborn’un CEO’su Rob Behnke, “Bu açık artırma ile bir saldırgan tek tek düğümlere tasarlanmış kötü niyetli konsensüs mesajları göndererek her birinin kapanmasına ve sonunda ağın 51% saldırıları ve diğer ciddi sorunlara maruz kalmasına neden olabilir” diyor.

Bir kripto para blok zincirinin 51% saldırısı, bir grup madenci bir ağdaki madencilik hash oranının yüzde 50’sinden fazlasını kontrol ediyor. Çünkü madenciler en az 51% blok zincirine sahiptir, ağı değiştirme gücüne sahiptirler.

Halborn Bu Hata İle Nasıl Başa Çıkıyor?

Şirket, ağların paydaşlarına teknik detayları paylaştı, böylece topluluk ve madenciler için gerekli yamaları yayınlayabilirler. Teknik bilgileri daha fazla kamuya açık olmaz, bu nedenle kötü niyetli kişilere erişilemez. Halborn ayrıca etkilenen ağların onlarla iletişime geçmelerini de önerdi.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler