Dogecoin – Bitcoin: Ay’a Giden Yarışı İlk Kim Kazanacak

doge-btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ay’a bir astronot göndermek için yıllarca planlama ve eğitim gerekiyor, ancak bu günlerde Twitter’da ay konuşmaları oldukça rutin hale geldi. Aslında, aynı bir tür geç ırk haline geldi.

DOGE topluluğunun aya gidecekleri konusunda heyecanlanmasının üzerinden epey zaman geçti. Yine de DOGE’nin bugün olduğu yerde sırf sahip olduğu özelliklerden dolayı olduğunu söylemek doğru olmaz. Elon Musk’ın bir parmağı olduğu yadsınamaz bir gerçektir. 1 Nisan’da, kendi kendini “Dogefather” ilan eden Elon Musk, Dogecoin topluluğunu çılgına çeviren bir şeyi daha duyurdu.

                           

Ne de olsa, SpaceX’in yörüngeye ve geri dönen ilk yükü bir peynir çarkıydı…

 

Daha sonra, 10 Mayıs’ta, SNL bölümünden sonra, Dogecoin’in “uzaydaki ilk kripto” olacağını ve şirketi SpaceX’in Doge-1 uydusunu fırlatacağını duyurdu.

 SpaceX, Doge-1 uydusunu gelecek yıl aya fırlatacak

-Doge’da ödenen görev

-Uzayda ilk kripto

-Uzayda 1. meme

 Ancak bir anda kripto değişim platformu olan bir borsa şirketi, yukarıda bahsedilen yarışa kendi katılımını açıklayarak topluluğun imdadına yetişti. Bitcoin, 1960’ları anımsatan bir yarışta popüler köpek parasını yenerek gerçekten aya giden ilk kripto olabilir.

Robotics Company Astrobotic Technology Inc., bu yılın dördüncü çeyreğinde ilk ticari iniş aracını “aya” göndermeye hazır ve bu borsa şirketi, Bitcoin’i gezegen gövdesine göndermek için onunla el ele veriyor. Bitcoin’in aya gidişi genellikle mecazi bir anlam taşırken, Astrobotic’in misyonunun ciddi bir amacı var gibi görünüyor.

Borsadan yapılan son açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Köpek Parasına karşı olarak Bitcoin’in oraya önce ulaşmasına yardım etmenin doğru olduğunu düşündük.

Ay’a ama nasıl?

Kripto para birimleri, özünde dijital/sanal niteliktedir ve Bitcoin, aynı para sürüsünün bayrak taşıyıcısıdır. Öyleyse, şimdi merak edilebilir, amiral gemisi olan bu kripto para, ilk etapta fiziksel olarak var olmadığında aya nasıl gidecek?

 

“Borsa şirketi, Casascius’a benzer şekilde türünün tek örneği fiziksel Bitcoin basacak coinleri Astrobotic tarafından aya teslim edecek. Kripto para, halka açıklanacak bir adreste bir Bitcoin tutacak bu Bitcoin’in görevinin adını, basıldığı tarihi ve basım sırasındaki Bitcoin fiyatını gösterecektir.

 

Borsanın CEO’su Alex Höptner, misyon için duyduğu heyecanı dile getirerek, şunları söyledi:

Bitcoin’in aya gidişiyle ilgili tüm dedikodular bir yana, biz bu işi yapacağız.

Başlangıçta bir pump anlamında atıfta bulunan “aya” anlatısı coinleri şimdi kendini tam anlamıyla tercüme etti. Ay’a bir kripto göndermek Musk’ın orijinal fikri olabilir, ancak aynı şey şimdi bu borsa şirketi sayesinde Bitcoin’in “dev bir adım” atmasına yardımcı olabilir.

Musk, gelecek yıl için planlanan DOGE-1 görevinin tarihlerini resmi olarak açıklamamış olsa da, aya giden yarışı kimin kazanacağını görmek kesinlikle ilginç olacak!

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,786.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!