Dogecoin Servet Dağılımı Eşitsizliği Derinleşiyor!

Haber-On-Izleme-doge
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) 5 Mayıs Çarşamba günü yükselmeye devam ederek piyasa değeri bakımından da yükselmeye devam etti.

69 centi gören DOGE, XRP’nin yerini alarak listede dördüncü sıraya yükseldi.

Ancak popüler kripto para birimi DOGE göründüğü kadar masum değil. Halka açık veriler, çok az kişinin DOGE blok zincirini kullandığını ve işlem hacmini az kişinin büyük çoğunluğu oluşturduğunu ortaya koyuyor.

Dogecoin DOGE Yorum 2 Mart 2020

Salı günü Dogecoin blok zincirine aktarılan kripto para birimlerinin değeri 58 milyar doları aştı. Bu sayı, Bitcoin blok zincirinde aktarılan miktarı (34 milyar dolar) yüzde 70 ve Ethereum’a aktarılan miktarı (16 milyar dolar) yüzde 260 aşıyor.

Blockchain’deki veriler Dogecoin blok zincirinde aktarılan miktarın en büyük iki kripto para birimine kıyasla çok daha fazla olmasına rağmen, bu miktarın çok az işlemle aktarıldığını gösteriyor.

Salı günü Ethereum zincirinde yapılan işlem sayısı 1.4 milyondan fazla ve Bitcoin zincirinde yapılan işlem sayısı ise 300 bin civarında. Aynı gün Dogecoin zincirindeki işlem sayısı ise 76 bin. Bu durum servet dağılımı eşitsizliğinin büyük ölçüde yükseldiğini gösteriyor.

Bahsedilen günde Dogecoin işlemlerinin değeri yaklaşık 800 bin dolar ve neredeyse Bitcoin işlemlerinin değerinin 2 katı kadar.

Tek bir Dogecoin adresinin dolaşımdaki tüm DOGE’lerin yüzde 28’ini ve 12 adresin yüzde 67’sini tuttuğu uzun zamandır bilinen bir gerçek. Tüm bu gerçekler, Dogecoin’in yatırımcılar için pek uygun olmayabileceğini gösteriyor.

Tüm bunlara rağmen Dogecoin, en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. Öyle ki 2021’in ilk çeyreğinde muazzam bir artış gösterdi.

Önemli bir bilgi olan Dogecoin Reddit platformunda belirlenen Dogecoin’in fiyat hedefinin 69 cent olması unutulmamalıdır. Dogeday’de bu hedefe ulaşmayan fiyat bu hafta itibariyle ulaştı.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!