Dogecoin (DOGE) Yükselişe Hazır mı?

Düşen trendinin sonlarında işlem gören memecoin DOGE için olası beklentileri inceledik.
dogecoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DOGE Fiyat Analizi

Doge-3

Dogecoin son iki haftada çift haneli fiyat düşüşü yaşadı. Piyasa değerine göre onüçüncü en büyük kripto para birimi olan DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %85 aşağıda ve analistler daha fazla çöküşün gelebileceğine inanıyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatı, dün ASYA PAC oturumunda başlayan küresel rahatlama hareketinden mini bir kâr elde etti. Yükseliş, erken saatlerde Ukrayna’dan gelen Rusya’nın bazı taleplerini karşılamaya istekli oldukları yönündeki yorumlarla ateşlenmişti.

Öte yandan, Moskova sessiz haberleri ne onayladı ne de reddetti. Ortada bulunan bu yorumsuz atmosfer kısa sürede alevlenen bu yükselişi tekrar söndürdü. DOGE fiyatındaki düşüşe bakıldığında yatırımcıların dün açılan long pozisyonları ellerinden çıkarmaya çalıştığı görülmekte.

Beklentiler Hangi Yönde?

Doge-2

DOGE şu anda düşüş trendinin LL bölgesinde seyrediyor. Üst seviyeden çekilen, mavi alçalan trend çizgisi DOGE’u her iki yönde de kırılabilecek bir üçgen haline getiriyor.

Yeşil yükselen trend çizgisi 0.1137 dolardan geçmektedir. Altında bir kırılma ayılara 0.1067 destek seviyesine doğru bir düzeltmeyi tetikleme şansı verebilir.

Görüşmeler hala devam ederken, gelecek olumlu bir haber ile tekrar bir yükseliş şansı doğabilir. Kırmızı alçalan trend çizgisinin üzerinde bir kırılma DOGE fiyatını 0.1242  direnç seviyesine ulaştıracaktır.

Bu alan üzerinde kapanış yapılması halinde, birkaç gün boyunca akümüle olan DOGE 0.1300’u aşmasının ardından 0.1357 dolar seviyesinin gelmesini bekleyebiliriz.

Dogecoin boğalarının ihtiyacı olan şey 0,12 dolar civarında bir destek bulmak. Ancak kendi başına bu seviye çok da yeterli değil. Bu nedenle aşağı yönlü hareket ilk olarak 0,10 dolar seviyesine ve hatta altına da düşmesiyle sonuçlanabilir. Aynı zamanda şu anda 0,09 dolar seviyesi tarihi olarak önem teşkil ediyor olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster