Dogecoin (DOGE) Rallisini Tetikleyecek Etkenler! Geliyorlar!

dogecoin-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin piyasada yeni bir satın alma baskısı bulmuş gibi görünüyor. Bir altcoin olan DOGE herkesin sevdalısı, kimilerinin ise nefret kaynağı.

Dogecoin Günlük Grafik

Dogecoin uzun süreli bir konsolidasyona tanık oldu ve 20-SMA’sının (kırmızı) üzerinde ayakta kalmayı başardı. Ancak 7 Ağustos’taki yükselişi, başka bir boğa koşusu için çok ihtiyaç duyulan bir kıvılcım sağladı. Dogecoin’in haftalık kazançları şu anda yüzde 37 seviyesindeydi ve aynısı yakında aylık yüzde 38’lik yatırım getirisini geçecekti. Bu arada, 0,275-0,29 dolar arasındaki bir direnç bölgesi işleri biraz karmaşıklaştırıyor ancak beklenti, boğaların bu engeli aşması yöünüde idi.

Dogecoin

Yazının yazıldığı zaman diliminde, Dogecoin 0.274-0.294 dolar arasında önemli bir direnç seviyesinde işlem gördü. İlginç bir şekilde, bu alan, DOGE’nin Haziran ayında yapmış olduğu azalan üçgen formasyonu için kırılma bölgesini oluşturdu ve ardından dogecoin yüzde 36’lık bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Bu bölgenin üzerinde başarılı bir kapanış, kripto parayı 29 Haziran’daki en yüksek seviyesi olan 0.337 dolar’a itecek ve bu da yüzde 20-22’lik bir değer artışına neden olacak gibi gözüküyor. Bu sonuç için Dogecoin’in yukarıda belirtilen direnç alanıyla çakışan haftalık 20-SMA’sının (kırmızı) üzerinde kapanması gerekecek.

Boğalar Dogecoin İçin Koşturmaya Devam Ediyor!

Dogecoin

Günlük RSI aşırı alım bölgesinde ikinci zirvesini oluşturmak üzereydi. 70’in üzerine çıkamaması ikili tepeye yol açabilir. Bu, bazı kısa vadeli riskler bizlere sunuyor. Endeks 55-60’ın üzerinde kaldığı sürece boğaların tetikte olması beklenmez. Ayrıca, haftalık RSI 55 işaretinin üzerinde işlem gördü ve yükseliş bölgesine girmeye hazır. Bu, önümüzdeki günlerde daha da yukarılara gidebileceğine yönelik bir işaret olabilir. Sıkma Momentumu Göstergesi(Squeeze Momentum Indicator), yükselen yeşil çubuklarla birleştiğinde bir sıkma yani serbest bırakma yanıp söndü. Bu hareket genellikle bir satın alma sinyali işlevi görebilir. Ortalama Yön Endeksi’nin 25’in üzerindeki yükselişini sürdürmesi, Dogecoin boğalarının piyasadaki hakimiyetini sürdürmesi anlamına da gelir.

Peki Dogecoin İçin Ne Yapmalıyız? Almalı mı? Satmalı Mı?

dogecoin

RSI’nin aşırı alım bölgesinde olması bizleri ufak  bir düzeltme görebileceğimiz gerçeğine doğru itiyor. Dogecoin’in önümüzdeki birkaç gün için 0.275-0.294 doların biraz daha altında işlem görmesi bekleniyor. Bu aralığın üzerinde bir kapanış, Dogecoin için bir sonraki hedef olan 0,337 dolara doğru itecekdir. Buda yaklaşık olarak yüzde 22’lik bir artış olarak değerlendirilebilir. Ancak yatırım risklidir ve kendi araştırmanızı yapmanız, analizi yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmemeniz gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster